LION PRODUCTIONS Sp. z o.o. ul. Wodzisławska 117c 44-240 Żory NIP: 651-171-86-41 Tel.: +48 530 400 403

Kasetony Reklamowe

Produkty z kategorii

Kaseton jednostronny STANDARD

Kaseton dwustronny STANDARD


Mogą być jednostronne lub dwustronne, najczęściej montowane są do fasad budynków i należą dziś do najpopularniejszych form reklamy świetlnej. Ich skuteczność, w dużej mierze, zależy od dobrego projektu i jakości wykonania. Żeby kaseton reklamowy mógł stać się prawdziwą wizytówką firmy, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom.

Wybierając Lion Productions masz gwarancję, że Twoim szyldem zajmują się ludzie znający swój fach, którzy wykorzystują do tego celu bogaty park maszynowy i bazują na materiałach nabywanych od renomowanych producentów. Nie uznajemy półśrodków, dlatego nasze wydruki powstają wyłącznie w oparciu o oryginalne tusze, które gwarantują znakomity wygląd i zapewniają trwałość.

Jak powstają nasze kasetony reklamowe? Proces ich produkcji zawsze składa się z trzech etapów:


Etap 1 Przygotowanie ramy

Zamówienie trafia do działu produkcji, gdzie pierwszym zadaniem jest stworzenie szkieletu, który udźwignie ciężar konstrukcji. Do tego celu wykorzystujemy profile aluminiowe o szerokości 100 lub 140 mm. Pierwszy typ jest odpowiedni w przypadku kasetonów małych, nienarażonych na spore obciążenia. Drugi bez problemu wytrzyma ciężar kasetonów trzymetrowych. Zawsze informujemy naszych klientów o możliwościach każdego z profili i doradzamy najkorzystniejsze rozwiązanie. Po wyborze materiału, profile zostają pocięte, zgodnie z przekazaną nam specyfikacją. Po złożeniu ich w całość, otrzymujemy solidną ramę, na bazie której powstanie szyld.kaseton_reklamowy_etap_1

Kaseton reklamowy w pierwszym etapie produkcji
 
Etap 2 Przygotowanie grafiki wyklejanej na lico kasetonu.

Drugi etap rozpoczynamy od przygotowania lica kasetonu reklamowego. Wykonywane jest ono z pleksi o grubości 2 mm lub 3 mm. Po przycięciu materiału do rozmiaru opisanego w specyfikacji, zamówienie przekazywane jest do naszego działu druku. Tam, przy pomocy nowoczesnych urządzeń i za sprawą oryginalnych tuszów, projekt nabiera barw. Wydruki przygotowywane są w oparciu o najwyższe parametry, które gwarantują odpowiednie nasycenie kolorów oraz dużą trwałość. W przypadku, kiedy motyw graficzny jest mało skomplikowany, nasz specjalista podejmuje decyzję o wycięciu go na ploterze. W tym przypadku uzyskanie odpowiednich barw jest możliwe dzięki zastosowaniu folii translucentnych ORACAL lub folii kolorowych ORACAL.


Wydruk na folii backlit – stosowany jest w przypadku bardziej skomplikowanych projektów graficznych, gdy nie ma możliwości zastosowania foli ciętej ploterowo.

kaseton_reklamowy_etap_2
Lico wykonane w technologi druku cyfrowego na foli backlit
  

Wydruk na folii translucent – stosowany jest przy mniej skomplikowanych grafikach, które można przygotować i wyciąć na ploterze. Jest to samoprzylepna, translucentna folia polimerowa PCV o grubości 80 µm. Występuje ona w 55 kolorach satynowych i wyposażona jest w klej solwentowy permanentny. Użycie tej folii umożliwia lepsze podświetlenie grafiki, która zdobi kaseton reklamowy.


 
kaseton_reklamowy_etap_2_2
  Lico wyklejone z foli translucent wyciętej ploterowo
 
Folia kolorowa – stosuje się ją przy mniej skomplikowanych grafikach, które można przygotować i wyciąć na ploterze. Jest to samoprzylepna folia PCV, o grubości 70 µm, występująca w 60 kolorach z połyskiem i 48 matowych. Posiada ona klej solwentowy permanentny. W przypadku zastosowania tego rodzaju folii, w kasetonie reklamowym świecą się tylko elementy wycięte na ploterze. Pozostała grafika znajdująca się na szyldzie nie przepuszcza światła.

 
kaseton_reklamowy_etap_2_3
  Lico wyklejone z foli kolorowej wyciętej ploterowo
 
Etap 3 Przygotowanie instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia LED

Jeżeli zamówiony zostanie kaseton reklamowy z oświetleniem, kolejnym etapem jest wykonanie instalacji elektrycznej oraz wklejenie diod LED. W naszych wyrobach montowane są urządzenia renomowanych firm MeanWell, LG oraz Philips. Dbamy o to, by światło w kasetonie rozprowadzane było równomiernie, co gwarantuje intensywne podświetlenie szyldu reklamowego.

Przy wersjach jednostronnych stosujemy moduły LED, jeśli chodzi o dwustronne kasetony reklamowe, zwane potocznie "semaforami", korzystamy z taśmy LED. Dodatkowo każde rozwiązanie wyposażone jest w czujnik zmierzchu, dlatego gdy zapada zmrok, reklama automatycznie zostają podświetlona.

Po zamontowaniu oświetlenia w ramie umieszczane jest wcześniej przygotowane lico z grafiką. Gdy połączymy wszystkie elementy, nasza reklama świetlna jest gotowa do wysyłki lub czeka na odbiór przez Klienta. W przypadku wysyłki produkty są starannie pakowane grubym kartonem i dodatkowo zabezpieczone folią stretch.